Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 4 sonutan 1 ile 4 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: zet (Pivot) Tabloda zel Listelere gre sralama

Yeni ye
    yelik tarihi
    Jan 2005

zet (Pivot) Tabloda zel Listelere gre sralama

Merhabalar, bir kamu kuruluunda alyorum. Excel'de zet tablolar oluturduktan sonra istediimiz bir alan A->Z ye ya da Z->A ya sralayabiliyoruz. Ancak ben alfabetik olarak deil de bir listeye gre sralansn istiyorum. Bunun ii internette bir aratrma yaptm. Baya da faydal oldu. Ancak belli bir yerde takldm. Bu ilemi yapmak iin
    1. ncelikle zel listemizi oluturuyoruz
    2. Sonra oluturduumuz bu zel listeyi excele tantyoruz

Bu noktadan sonra yeni bir pivot tablo oluturunca excel oluan o tabloyu otomatik olarak zel listemize gre sralyor.
    Buraya kadar herey tamam. Ancak sorun urada: Eer ben oluan pivot table' rnein A->Z sralarsam bunu tekrar zel listeme gre sralamasn bir trl salayamyorum. Tek are olarak ivot table'm tamamen silip yeniden oluturmam gerekiyor ki her defasnda pivot able yeniden oluturmak ta sknt veriyor. Hatta pivot table' tamamen silip yeniden oluturmak yerine yeniden hesapla ya da tmn yeniden hesapla seeneklerini denedim ama olmad. A->Z yada Z->A sralyor ama zel listeye gre srala seenei gelmiyor. O zaman ben de mejburen her defasnda pivot tabloyu tamamen silip yeniden oluturmak zorunda kalyorum. Bu nun bir aresi yok mudur? Yardmlarnz iin imdiden teekkrler..

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Merhaba gurkan bey
    Hemen aklma gelen bir zm size anlataym benimde buna benzer bir skntm vard zm u ekilde buldum. Ekstra bir sayfa ekleyerek sralama yapacam konu balmdaki bensersiz kaytlar kopyalayp bir sra no stunu oluturdum. Daha sonra ektiim dataya sralama stunu ekledim ve deyara ile sralama no larn ektim ve pivottableda bu sralama no stununuda oluturdum. Ve bylece istediim sralamay yaptktan sonra tekrar sra no ya gre sralama yaptmda dosyam istediim gibi olumakta. Anlatmmda bir sknt varsa ltfen yazn size seve seve yardmc olabilirim.

Yeni ye
    yelik tarihi
    Jan 2005
    Cevabnz iin teekkr ederim. Faydal oldu, saolun

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Rica ederim nemli olan probleminizin zmdr.

yi almalar

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)

Bu Konu in Etiketler