Merhaba, i takibi iin bir excel tablosu oluturdum. Burada eitli ilerin maliyeti ve kazanc belli. Her i iin bir kod oluturdum ve alr kapanr bir liste ile bunlar hcre iinde kolayca seilir hale getirdim. Bylece dosyay kullanan herkesin ayn i iin ayn kodu kullanmas ile takip yaplabilecek.
Bu ilerin maliyet ve kazan miktarlar da belli. Bunlar da ayr bir alma sayfas oluturarak yazdm.
Maliyetler kurlara bal olduu iin her ay fiyatlarn gncellenmesi gerekiyor. Ben; tek bir formul yazarak, bir i listeden koduyla seildiinde dier stunda maliyeti otomatik olarak ksn istiyorum (yani maliyetin yazd dier alma sayfasndaki hcreye gitmeli, orada yazan deeri ekmeli hcreden. Ana alma sayfasndaki Forml srekli yenilemektense, formlde yer alacak maliyet kalemine ilikin rakam, gidip bir hcreden eksin ve formle yerletirsin istiyorum. Bylece ben maliyeti gsteren sayfadaki ilgili hcrede tek bir rakam deitirmekle, tm dosyada o hcreye yaplm referanslarn topluca deimesini salamak istiyorum. Biraz kark anlatm olabilirim, umarm anlalyordur. Bir trl beceremedim bunu. Yardmc olursanz memnun olurum.

G stununda alan pencereden ii seince H stununda ayn satra bu iin fiyat otomatik gelsin istiyorum.