Toplam 12 sonutan 1 ile 12 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: Aylara ait giderlerin kmle sayfas oluturulmas

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR

Aylara ait giderlerin kmle sayfas oluturulmas

Arkadalar herkese merhaba,

liikte ekli olan excel belgesinde gerekli aklamalar yaptm konu hakknda sizlerden yardmlarnz rica edeceim.

imdiden teekkrler.

Sayglarmla.

http://s7.dosya.tc/server3/w7638f/GE...RI_2.xlsx.html

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Merhaba Arkadam

Kolay gelsin dosyan biraz inceledim aslnda bir sr zm teknii var ama nemli olan hangi zm iini grecek. Siz giderleri hep aylaram iliyorsunuz ve satr satrm iliyorsunuz yani geriye dnkte giderler giriyormusunuz mesela imdi mart ayndayz ocak ayna ait bir gider giriliyormu en nemlisi bu giderleri ellemi giriyorsunuz mesela bu giderleri ay ay sayfalara ileyeceinize tek bir sayfaya ileseniz pivottable ile bunu kmlatif sayfadaki rapor haline getirsek olmazm illa her aya ilenmesimi gerekiyor.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Alnt kenantun Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba Arkadam

Kolay gelsin dosyan biraz inceledim aslnda bir sr zm teknii var ama nemli olan hangi zm iini grecek. Siz giderleri hep aylaram iliyorsunuz ve satr satrm iliyorsunuz yani geriye dnkte giderler giriyormusunuz mesela imdi mart ayndayz ocak ayna ait bir gider giriliyormu en nemlisi bu giderleri ellemi giriyorsunuz mesela bu giderleri ay ay sayfalara ileyeceinize tek bir sayfaya ileseniz pivottable ile bunu kmlatif sayfadaki rapor haline getirsek olmazm illa her aya ilenmesimi gerekiyor.
    Merhaba Kenan Bey,

Giderler her aya fatura baznda ileniyor. Ocak 2018 sayfasnda sadece Ocak giderlerinin olmas gibi. Yani fatura hangi dneme ait ise o aya ait ilgili ay sayfasna manuel olarak ileniyor. Gider tipi atsnda baz alnarak kmle sayfasnda o gidere ait tutarlarn aylk gideri karlyor. rnein ( Gider tipi : Elektrik Ocak aynda iki fatura 50 + 50 ) Kmle sayfasnda Ocak 2018 Elektrik toplam 100 TL. dir.

Esasen kmle sayfasndaki ekil itibari ile bir sunum olmas art olmu oluyor. Kmle sayfasnda gider tiplerini sabitledim. Lakin aylara ait sayfalarda baka bir gider tipi yazlrsa o gider kmle sayfasnda olmayabilir. Rapor yanl kabilir.
    Maksat ilgili aylarda gider tipini kiiler kendine ne uygun yazarsa onlar kmle sayfasnda otomatik olarak yer bulsun oradaki ekil gibi bir sunum haline gelsin.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Anladm aslnda size eksik soru sormuum imdi fark ettim kusuruma bakmayn ne olur siz veriyi bir programdan toplu ekiyorsunuz deilmi sonra onlar tek tek aylara iliyorsunuz. Eer yaptnz ilem aynen byleyse zmde bir o kadar kolay nk yapacamz yazlm sizin adnza o datalar aylara ayrp birde masraf kalemlerine gre toplayabilir o yzden soruyorum aylara tek tek ileme ileminide yapabilir excel .

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Merhaba dostum dosyan biraz daha alc gz ile inceleyince bir apartman ynetim program yapmaya altn grdm. Geen ay bende kendi sitemiz iin 4 blokluk bir apartman ynetim program yazdm hemde hereyi ile eer bana mail adresini verirsen sana direkt gnderirim rahat rahat kullanrsn.

Kenan Tunay

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Alnt kenantun Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba dostum dosyan biraz daha alc gz ile inceleyince bir apartman ynetim program yapmaya altn grdm. Geen ay bende kendi sitemiz iin 4 blokluk bir apartman ynetim program yazdm hemde hereyi ile eer bana mail adresini verirsen sana direkt gnderirim rahat rahat kullanrsn.

Kenan Tunay
    Merhaba Kenan bey,

Gnderirseniz inceleyeceim. Adresim : webmakro@gmail.com

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Dosyay mailinize attm her hangi bir sorununuz olursa mail adresinden veya buradan sorabilirsiniz

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Kenan bey,

Mailiniz ulat. Biraz inceledim, UserForm_Initializ hatalar vard. References blmlerinden gerekli tikleri ayarlayp halletim. ok gzel bir ey. Biraz inceledim

Akam st daha ok inceleyeceim. Bir ey olursa yazrz.

Teekkrler

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Kenan bey,

Bu arada siteye yelik tarihlerimiz ikimizin de ayn tarih imdi dikkat ettim. Mesaj saylarmz da ayn hemen hemen.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Kenan Bey

Sizin Blok kiileri 24 Daire. Bu program birka daire fazla yapacak ekilde ayarlar msnz ? 25 daire olursa iime yarayacak.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Olur sorun deil blok says tutuyormu yani 4 blok mu var sizde de ona gre blok saysnda ayarlayaym

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    Merhaba Kenan Bey,

Ancak frsat buldum. Tek blok 25 daire olacak ekilde ayarlamanz yeterlidir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)