Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 6 sonutan 1 ile 6 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: Dng ile hcre renklendirme

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke

Dng ile hcre renklendirme

Merhaba hepinize kolay gelsin

Hazrlam olduum bir dosyamda C stununda sabit olmayan aralklarla dolu hcrelerim var rnein C3 , C9 , C13 , C21 , C35 , C38 , vs. bu dolu hcrelerin rnekten yola karsam C3 hcresini boyamak C9 hcresini atlayp C13 hcresini boyamak C21 hcresini atlayp C35 hcresini boyamak istiyorum tekrar belirteyim bu hcreler sabit deil deiebiliyor. Bu makroyu nasl yazabilirim. Hcre renklendirme olayn biliyorum sadece dng olayn nasl yazacam bilemiyorum bu konuda yardmlarnz bekliyorum.

imdiden hepinize teekkr eder almalarnzda baarlar dilerim.

Yeni ye
    yelik tarihi
    Dec 2017
    Kod:
    Sub AtlayarakRenklendir()
    Dim i As Integer
    Dim k As Integer
    k = 0 'k deikeni 0 ise renklendirip, 1 ise dolguyu kaldryoruz
        For i = 1 To Cells(1048576, 3).End(xlUp).Row 'Verileriniz C1 den balyor varsaydm
            If Not IsEmpty(Cells(i, 3)) Then
                If k = 0 Then
                    Cells(i, 3).Interior.ColorIndex = 3  'Renginizi belirleyin
                    k = 1
                Else
                    Cells(i, 3).Interior.ColorIndex = -4142
                    k = 0
                End If
            End If
        Next i
    End Sub

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Sub Makro1()

Dim i As Integer, _
    j As Integer

For i = 2 To Cells(Rows.Count, "C").End(3).Row
    If Not Cells(i, "C") = "" Then
    j = j + 1
    If j Mod 2 = 1 Then Range("C" & i).Interior.ColorIndex = 3
    End If
    Next i

End Sub

Sayn NextLevel
    Gstermi olduunuz ilgi iin teekkr ederim. Yukarda verdiim kotlar ile problemi zdm. lgilenen arkadalar iinde yukarda yazlm verdim.

Herkeze almalarnzda baarlar dilerim

Yeni ye
    yelik tarihi
    Dec 2017
    Merhaba, verdiim kodlar da sanrm ayn ilevi gerekletiriyordu. Ben deneyip gndermitim. Siz denediniz mi? Merak ettim sadece

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    stanbul
    Versiyon
    Excel 2010 Trke
    Sayn NextLevel

Siz o kadar emek harcayp sorunumu zmeye almken o kotlar denememek demek emee ve size ok byk bir saygszlk saylr. Allaha bin kr o kadar saygsz bir insan deilim. Elbetteki denedim hemde byk bir zevk ve heyecan ile denedim , gstermi olduunuz ilgi bana yeter heleki kotlarnzn aynen iimi halletmesi benim iin farkl bir ynden olaya bakmam salad o yzden kotlarnz benim iin nemli. nsan sorununu zmeye alrken tek bir ynden bakarak zmeye alyor o yzden de beyin monotonlayor ama sizin zmnz ile olayn farkl bir ynnn de olduunu anlyorsunuz ite o yzden yazlmnz benim iin nemli. Tekrardan emeklerinize ve ellerinize salk. ok ok teekkr ederim.

Sayglarmla
    Kenan Tunay

Yeni ye
    yelik tarihi
    Dec 2017
    Merhaba, sorunun zlmesi aslnda yeterlidir.
    Burada benim dikkatinizi ekmek istediim nokta, kotlarn birbirine ok benzemesi ve bu benzerliklerden sizlerin fayda salamalarn istemem.
    Kendi kendinize kod yazabilmeniz iin nemli bir husus buradaki rnek. Her arkadan farkl bak yada komutlar farkl kullan, algoritmalarn farkl yaplandrmalar bu forumun faydalanclar iin nemli bir katk salyor.
    Sayg ve sevgilerimle.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)