selam.
webe veri aktarmaya alyorum. bu noktaya kadar geldim. aadaki kod ile veriler aktarlabiliyor ancak bunu excelde makro kullanarak zaten ilgili satrlar kopyalyorum ve normalde elle girerken kopyaalann seip ctrl+v yapp yaptryor ekle ykle ile gnderiyordum. yada automatic mouse keyboard yazlm ile ilgili alan seip ctrl+v yapp yaptrp gidiyordum. ancak iyeri bu program kullanmamz istemiyor. bende direk excelden gndermek iin ayn ile uraan bir arkadamdan aldm kodlar deitirerek bu ii yapmaya alyorum.
ancak aadaki kod beni yoruyor. uzama satrlarn oalma ihtimali de var. o nedenle acaba ilgili formlde excelde makro ile kopyalanm olan ve kesik izgiler ile seili duruma gelmi olan veri satrn (yani clipboarda kopyalanm)
IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Value =
deeri olarak girme ansm varm.?
teekkrler.

bunlar denedim ama olmad.

Kod:
    IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Click

FnWait (1)

Application.SendKeys ("^V")
    'IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Value = ActiveCell.Value

Kod:
FnWait (1)
    IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Click
    IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Paste

Normalde tektek tanmlama ile bu ekilde alyor. ama yorucu ve uzun geliyor.

Kod:
    IE.document.GetElementByID("veriGirisForm:kopyaAlani").Value = FormatNumber(Range("B" & Satir).Value, 2) _
    + " " + FormatNumber(Range("C" & Satir).Value, 2) + " " + FormatNumber(Range("D" & Satir).Value, 2)