Merhaba arkadaşlar;

Makro Kaydet ile yapmaya çalıştığım işlem şöyle olsun istedim fakat yapamadım,
Excel Sayfa1 de 32000 adet firma var << Makro Kaydet> daha sonra Sayfa1 F kolonundan Vergi Numarasını Kopyaladım Muhasebe Programını daha önce açık açıktı ve (İnternetten Cari Sorgulama) tıkladım Çıkan Menüden Vergi Numarası alanına Yapıştırdım daha sonra F1 bastım sorgulamayı yaptı ve firmanın bilgilerini geldi gelen bilgilerin sırası ile Unvan kopyaladım Excele Sayfa1 in A kolonuna Yapıştırdım Daha sonra tekrar sorgulama ekranına geldim Adresi aldım Excele yapıştırdım daha sonra diğer alanları yaptım ve son olarak Makroyu durdurdum ve makroyu çalıştıdrım fakat istediğim gibi yapmadı Makrı hata veriyor.
Aşağıda yazdığım gibi bir makrı olma ihtimalim varmı,
Firmalarıma ait bir listem var bu liste 32000 tane firma Vergi numaraları var bu numaraları tek tek kopyala
Kullandığım Muhasebe Programın özelliğinde şöyle bir seçenek var (İnternetten Cari Sorgulama) bir menü var bu menüde sorgulama yaptığımda Firmalara ait olan istediğim bilgileri getiriyor fakat 32000 tane firma bilgilerini excele almak kopyala yapıştır mantığı ile çok zahmetli ve yorucu oluyor,
Yapmak istediğim şey ise excelde firmaların tc / vergi hesap numaraları mevcut her firmaya ait istediğim bilgileri tek satırda makro ile yapmak istiyorum. Makro kodu ile excelden firmanın numarasını kopyalayıp Muhasebe programın sorgulama kutucuğuna yapıştırıp Ben F1 Tuşu ile sorgulamayı başlatıp sorgulama sonucunda bulunan bilgiler excel sayfasının sırası ile A,B,C,D,E, kolonlara bilgileri yapıştırsın A Unvan B Adres C İl D İlçe E Vergi Dairesi olacak şekilde bir kod veya başka bir yöntem varsa ve bilen arkadaşlar yardım etse çok memnun olurum Teşekkür ederim.