Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: EĞERSAY

Yeni Üye

Question EĞERSAY

Tarih Belge No Müş.Temsilcisi Belge Notu İade Firma Kodu Vergi No Firma Adı KDV Hariç Toplam (TL) KDV Tutarı(TL) Genel Toplam (TL) AY
    09.02.2017 A0000768 -M.İHSAN NAKİT Hayır BATM.0123 MEYDAN TAVUK DÖNER & BEDRETTİN BABUR 60 0 60 2
    09.02.2017 A0000788 -KENAN Hayır BATM.0123 ALPAMAR GIDA TEKS.İ 72 0 72 2
    11.01.2017 A0000206 -KENAN Hayır BATM.0123 MEYDAN TAVUK DÖNER & BEDRETTİN BABUR 201 0 201 1
    21.02.2017 A0000998 -MAHMUT Hayır BATM.0123 CEVHER MARKET & M.SALİH ASLAN 425.6 0 425.6 2

Yukarıdaki gibi bir tablom var ve ben satış temsilcimin belirli ay içinde kaç müşteriye kaç fatura kestiğini saydırmak istiyorum ama başaramadım müşteriye ay içinde 1 den fazla faturada kesmiş olabiliyor ama tutmam gereken endeksler var
    ay/ müşteri endeksi (ay içinde kaç müşteriye fatura kesildiği)
    ay/fatura endeksi ( söz konusu ayda kaç fatura kesildiği
    ay/ müşteri fatura sayısı
    handikaplarım
    1- satır sayısı değişken hergün artıyor
    2-aynı müşteriye ay içinde 1 den fazla fatura kesilebiliyor

konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum saygılarımla
    Konu atilgangrup tarafından (08.04.2017 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    dosyanizi bir diske ekleyip paylasim verebilir misiniz. Ama lütfen şu 50 tane reklam çıkan virus, baner dolu yerlere yuklemeyin. yandex disk , dropbox. googledrive vs kendi diskinize yukleyip paylasim verin. yandex diski tavsiye ederim 42 GB ucretsiz alan veriyor şuan..

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın atilgangrup
    Bu istediğiniz şeyi Özet Tablo ile yapabilirsiniz. Aşağıda linkini verdiğim dosyayı inceleyebilirsiniz

http://s3.dosya.tc/server11/xlro6w/O...ORM1.xlsx.html

Yeni Üye
    Alıntı ataköylü-59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın atilgangrup
    Bu istediğiniz şeyi Özet Tablo ile yapabilirsiniz. Aşağıda linkini verdiğim dosyayı inceleyebilirsiniz

http://s3.dosya.tc/server11/xlro6w/O...ORM1.xlsx.html
    TEŞEKKÜR EDERİM FAYDALI OLDU AMA VERİ OLARAK TANIMLADIĞINIZ SAYFADAKİ VERİLER ÇOĞALIYOR AMA ÖZET TABLO GENDİNİ YENİLEMİYOR BU KONUDA DESTEĞİNİZ OLABİLİRMİ

Yeni Üye
    merhaba ben de pivot tablo ile çözüm önermeyi düşünüyordum . üstad profesyonel bir şekilde sorunuza yant vermiş değişken veri aralığı için http://www.excel.gen.tr/Makale_020.asp linkinden M.T.K hocamızın örneğini uygulaya bilirsiniz. pivotun yenilenmesini ya manuel olarak secenekler bölümünden tıklayarak yapacaksınız ya da makro kullanacaksınız. sayfa aktif oldugunda refresh eden bir makro işinizi görecektir sanırım.
    aşağıdaki kodu module değil pivotun oldugu sayfanın kod bölümüne yazın iyi calismalar..
    Kod:
    Private Sub Worksheet_Activate()
    Dim pvt As PivotTable
    For Each pvt In ActiveSheet.PivotTables
    pvt.PivotCache.Refresh
    Next pvt
    Columns("A:I").EntireColumn.AutoFit
    End Sub
    asagidaki linkten dosyanıza uygulanmis seklini indirebilirsiniz.

https://wetransfer.com/downloads/36c...1134042/a91483
    Konu hoguz2 tarafından (11.04.2017 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH RAZI OLSUN

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)