Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 6 sonutan 1 ile 6 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: OKEERSAY forml yardm ltfen

Yeni ye
    yelik tarihi
    Feb 2017

OKEERSAY forml yardm ltfen

=OKEERSAY(Sayfa1!AD:AD;"="&A4;Sayfa1!AD:AD;"="&D2;Sayfa1!C:C;">="&A1;Sayfa1!C:C;"<="&B1)

Arkadalar sayfa2 B4 hcresinde yazan yukardaki formln birinci blmndeki A4 hcresinde "ubat" yazyor. bunu nasl uyarlayabilirim dier artlara uyanlarn iinde tarih iinde ubat ay olanlar saydrmak istiyorum

Yeni ye
    yelik tarihi
    Feb 2017
    =OKEERSAY(Sayfa1!C:C;"="&A4;Sayfa1!AD:AD;"="&D2;Sayfa1!C:C;">="&A1;Sayfa1!C:C;"<="&B1)

Renkli alan tarih istenilen tarih aralnda ay ay istatistik almak istiyorum forml nasl yazabilirim acaba, sayfa1 c stununda tarih var
    birinci mesajdaki ad stununu c stununa ekip c stunundaki tarihlerden ikinci ay yani ubat olan almak iin forml nasl uyarlamalym.
    elimdeki tablonun a3 : a14 hcrelerinde ay isimleri yazyor. a1 hcresine kk tarih b1 hcresine byk tarih yazyorum, yazdm bu tarih aralnda aylarn veri saysn almak istiyorum. teekkrler.
    Konu muhammed tarafndan (09.03.2017 Saat 16:14 ) deitirilmitir.

Yeni ye
    yelik tarihi
    Feb 2017
    sayn Ali Krksekiz hocam burada takip ettiim kadaryla bu iin en iyi piri sensin sana zahmet bir el atarmsn bu soruya

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2006
    Dosyan grmeden birey diyemem.

Yeni ye
    yelik tarihi
    Feb 2017
    dosya hazr nasl gnderebilirim

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2006
    Dosya ykleme sitesine veyar gmail hesabnz var ise Google Drive ykleyip buraya link verebilirsiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)