Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 13 sonuçtan 1 ile 13 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TARİH HATIRLATMA

Yeni Üye

Angry TARİH HATIRLATMA

İYİ GÜNLER KOLAY GELSİN HEPİNİZE BİR KONUDAN SİZLERDEN RİCAM VAR LÜTFEN ACİL
    ARKADAŞLAR 01/08/2016 TARİHİNDE BİRYAZI GELMİŞ BANA BEN MESELA 10/08/2016 TARİHİNE KADAR BUNU CEVAPLAMAM LAZİM CEVAPLAMA TARİHİNE 5 GÜN KALA BANA EXCELDE HATİRLATMA GELMESİNİ İSTİYORUM BUNLA İLGİLİ BANA YARDİMCİ OLURMUSUNUZ COK TŞK EDERİM

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR

Yeni Üye
    [IMG][/IMG]
    BEN DOĞRU YERİNE ŞU KADAR ZAMAN KALDİ ŞU KADAR ZAMAN GEÇTİ YAZİ OLMASİNİ İSTİYORUM RİCA ETSEM

Yeni Üye
    BEHCET BEY TEŞEKÜR EDRİM SİZE KONUYLA İLGİLİ BAŞKA SORUM OLACAK BEN DOĞRU YANLİŞ YERİNE ÖRENK 1 GÜN GALDİ YADA 1 GÜN GEÇTİ YAZMASİNİ İSTİYORUM VE GEÇEN GÜN İÇİN KİRMİZİ KALAN GÜN İÇİN YEŞİL OLSUN RİCA ETSEM BU KONUDA YARDİMCİ OLURMUSUNUZ BİDE FORMULDE BU GÜN TARİHİ DEĞİLDE İSTEDİĞİM TARİH YAZABİLİRMİYİM RİCA ETSEM BU KONUDA BANA YARDİMCİ OLURMUSUNUZ BEN GÜNLÜK VATANDAŞLARİN ŞİKAYETLERİNE BAKİYORUM ONDAN DOLAYİ ŞİKAYETLERİN BİTİS SÜRESİNE AZ KALMASİNİ İSTİYORUM KİMSENİN MAĞDUR OLMASİNİ İSTEMİYORUM ÇOK TEŞEKÜRLER

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR
    Mrb,
    Form kurallarına uyalım lütfen.
    Form Kuralları:
    1- Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. 2- Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
    3- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
    4- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar dikkate alınmaz.
    5- Foruma yazılacak konular ilgili bölüm başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz...
    6- Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen resimler vermek yada link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların üyelikleri derhal silinir.
    7- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalarda siyasi amaçlı veya reklam içerikli yazılar yasaktır.
    8- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.
    9- Forum yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum üyeliği derhal silinir.
    10- Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir alış-verişinde bulunulması, sohbet ve paylaşım için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı zamanda yasaktır.
    11- Hiç bir forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz.
    12- Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.
    13- Foruma üye olan herkes, üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yeni Üye
    ben yanliş birşey yaptiğimi yada yazdiğim yok neden böyle bir mesajla karşilaştim anlamadim

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR
    Alıntı ferhat4959 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yanliş birşey yaptiğimi yada yazdiğim yok neden böyle bir mesajla karşilaştim anlamadim

Mrb sayın ferhat4959,
    Lütfen #5 nolu mesajda 3.sırada (kırmızı renkli olarak belirtilen) ne yazdığını, ve sizin #1 VE #4 nolu mesajlarda ne yaptığınızı tekrar gözden geçirir misiniz?
    Sağlıcakla kalın.
    Konu behcet tarafından (27.08.2016 Saat 07:58 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR
    Office Ver.: bilinmiyor
    Windows Ver.: Windows 7 Professional 64-bit
    + A B C D
    1 29.08.2016 29.08.2016 gün bitti (ƒx)
    2 29.08.2016 31.08.2016 -2 gün geçti (ƒx)
    3 28.08.2016 27.08.2016 1 gün kaldı (ƒx)
    4 28.08.2016 28.08.2016 gün bitti (ƒx)
    5
    6
    Sayfa İsmi: Sayfa1 ()
    XLtoHTML v1.2 / OfficeTürkiye - 2014©

Mrb,
    Tablo yukarıda dosya linki aşağıda.
    http://s6.dosya.tc/server7/chqq7e/trih_alarmi.xls.html
    Konu behcet tarafından (28.08.2016 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    çok teşekür ederim hatalarimi gördüm onun içinde özür dilerim

Yeni Üye
    behçetbey çok özür dilerim ben bu konuda bir fikir daha almak istiyorum sizden verdiğiniz formülde istediğim gibii mesela ben bu yaziyi 01/09/2016 kaydetim ve 05/08/2016 5 gün kala uyarisi aldim beki ben ertesi gün exceli açtiğimda tarih 02/09/2016 olacak bunun yerine -5- yerine -4 olamsini isyiyorum bu gün formili uygularsam eyer dünkü tarih bugün olur şöyle anlatayim size
    01/09/2016 -05/09 2016 5 gün kaldi diye formülü kaydetim ertesi gün yani
    02/09/2016 tarihine geldiğim gün otomotik olarak 05/09/2016 kaç gün kaldiği uyarisi dün 5 yazmişken bu gün 4 olmasini istiyorum ben tarihleri değiştirmeden gün geçtikçe otomotik tanimlasin kaç gün kaldiği dair şimdiden teşekür ederim

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR
    Tekrar Merhaba,
    C sütununu seçip koşullu biçimlendirmeden istediğiniz rengi verebilirsiniz.
    C hücresi >0 ise Yeşil
    C hücresi < 0 ise Kırmızı şeklinde biçimlendirme yapın.
    C hücresi =0 ise farklı bir renk yapabilirsiniz.
    Her gün bir eksilerek kalan günü verecek sonuca göre de renk değişimi olacaktır.
    Office Ver.: bilinmiyor
    Windows Ver.: Windows 7 Professional 64-bit
    + A B C D
    1 geliş tarihi en son cevap tarihi uyarı
    2 31.08.2016 10.09.2016 (ƒx) 9 gün kaldı (ƒx)
    3
    Sayfa İsmi: Sheet3 ()
    XLtoHTML v1.2 / OfficeTürkiye - 2014©
    Konu behcet tarafından (02.09.2016 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    çok teşekür emeğine yuregine saglik

Kıdemli Üye
    Nereden
    Erbaa
    Versiyon
    2010 TR
    Merhaba,
    "Faydalı olabildikse ne mutlu bize".
    Sağlıcakla kalın.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)