Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 30 sonuçtan 1 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: merhaba arkadaşlar

Yeni Üye

merhaba arkadaşlar

arkadaşlar merhabalar size bi kaç sorum olacaktı şimdi excelde programda detay kısmında bulunan verilerin özet kısmına sürekli elimle geçirmek zorunda kalıyorum ama yardımcı olursanız eğer detay kısmında bulunan tarih 01.01.2016 tarihinden başlayıp 01.01.2016 tarihine kadar olan verileri ( kaynak,kaplama vs gibi hepsini özet kısmında bulunan ayın 1inde ki bulunan örneğin kaplama hatası kaplamaya toplamı master geçer geçmez hatası master geçer geçmeze otomatik olarak aktarmak istiyorum bu mümkünmüdür yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

http://dosya.co/hvrr6eo2zc44/MART_20...PORU.xlsx.html

iyi günler iyi çalışmalar teşekkür ederim

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın kamilsaltik,
    Dosyanız korumalı olduğu için Özet Sayfasına müdahale edemedim. Ancak Özet1 adıyla ve hücrelerin bire bir uyumlu olduğu bir sayfa ilave ederek ilgili hücrelere istediğiniz verileri alan fonksiyonu yazdım. Birde Ayın 1 nden sonuna kadar günleri belirten rakamların bulunduğu hücrelerde de formül kullandım. Siz kendi dosyanıza uyarlayarak kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Doya bu linktedir.
    http://www.dosya.tc/server7/si1cnr/M...poru.xlsx.html

Yeni Üye
    kardeşim allah razı gerçekten çok güzel olmuş bi kaç eksiği daha var eğer zahmet olmazsa bi el atıverirsen onlarada çok güzel olacak 1.günlük kontrol edilen ürün adedi o gün kaç taneyse örneğin ayın 1inde 5000 tane bunuda kontrol edilen ürün adedine girdi olarak yapabilir miyiz 2. red adedi var kontrol edilen ürün adeti altında onuda redde kaç yazarsa otomatik olarak atayabilir miyiz ve son olarak yukarıda sağda grafik var oda toplam hangi firmanın kaç hatası varsa yüzde olarak hesaplatıyoruz sağ tıkladığımızda müşteri yüzdesi son diye ayrı dosyada örnek türk traktörün toplam 500 hatası var oraya yazıyorum onu yazmadan otomatik olarak atama gibi şansımız varmıdır bu arada şifre 2014 yardımcı olduğun için çok tşk ederim herşey için saolun

Yeni Üye

Yeni Üye

Yeni Üye
    yani sol tarafdaki hataları toplamda ne kadar varsa o gün yüzde olarak bunu özet-1 dosyasında gösterebilir miyiz ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın arkadaşım
    Dosyanızda istediğiniz değişiklikleri anladığım kadarıyla yaptım. Sanırım olmuştur.

Dosyanız bu linktedir.
    http://s6.dosya.tc/server6/ybyw9h/Ma...poru.xlsx.html

Yeni Üye
    kardeşim eline sağlık gerçekten çok sağol olmuş yalnız grafikte şu hata var günlük olarak orayı güncellemesi gerekiyor yani türktraktörün ayın 31.03.2016 tarihinde 450 adet hatası var diyelim tülomsaş ın 20 hatası var diyelim mesela yani gün gün kendini güncellemesini istiyorum ayın inde mesela hangi firmaların hatası varsa gün gün girdi olmasını istiorum üzerine toplamasını istemiyorum sürekli güncellenecek çünki şimdiden tşk ederim

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın Kemal bey
    Eğer doğru anlamış isem bu günkü verileri baz alarak hata yüzdesini vermesini istiyorsunuz. Eğer böyle ise
    ÖZET adlı sayfanın AQ2 Hücresine:
    PHP- Kodu:
    =TOPLA.ÇARPIM((DETAY!$D$2:$D$1000=$AP2)*(DETAY!$F$2:$F$1000=$AK$2)*(DETAY!$G$2:$X$1000)) 
    Yazıp aşağıya doru kopyalayın
    Yok hayır ben dilediğim bir günün Grafiğini görmek istiyorum diyorsanız O zaman AQ2 hücresine olan başvuruyu dilediğiniz başka bir boş hücreye yapın ve sonrada o hücreye istediğiniz günün tarihini yazın ve o tarihe ait Toplam hata yüzdesini görürsünüz.

Yeni Üye
    şöyle söyliyim ben bu verileri gün gün panoya astığım için hergün bunun hesaplamasını yapıyorum yani bana hergün günlük olarak ayın 1inden başlayıp hergün verilerin o güne ait şekilde elime ulaşmasını istiyorum ayın 1inden başlayıp ayın 30una kadar güncel gün gün değişmesini istiyorum

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın arkadaşım
    Son Mesajınızda belirttiğiniz hususu dikkate alarak bir düzenleme yaptım
    Şöyleki Siz her gün Detay sayfasına hata verilerini girme işini bitirdiğiniz zaman bu yan tarafta görülen Grafik o günün hata yüzdelerini şirket bazlı gösterecektir ve siz bunu panoya yapıştıracaksınız Umarım doğru anlamışımdır. Bu her gün için devam edecektir.
    Hayırlı işler dileklerimle! Arg.

http://www.dosya.tc/server7/1arb14/M...poru.xlsx.html

Yeni Üye
    http://dosya.co/bmozoo2geqlq/Mart-16...poru.xlsx.html

kardeşim son olarak bu boş olana bunları ekleyebilme şansımız var mı son olarak göndermiş olduğunuz dosyayı çok oldum biliyorum (:

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın Kamil bey #12 no.lu mesajınızdan bir şey anlaşılmıyor. Dosyanıza baktım Sadece D1118 den D1163 e kadar şirket isimleri var ve bunları D1 den itibaren aşağıya doğru veri doğrulama yoluyla açılan liste yapmışsın başka bir şey göremedim. Buna göre yukarıdaki açıklamanızdan ne yapmamı istiyorsun DETAY sayfasındaki boş olan her sütuna hangi bilgiler, nereden alınacak? Dosyanız üzerinde açıklamalı olarak yazmalısınız.

Yeni Üye
    http://s6.dosya.tc/server6/xf8g8o/Ni...__1_.xlsx.html kardeşim bu dosyada sadece şunu yapmak istiyorum gösterilen grafikte sadece o gün hangi hata varsa o firmaların görünmesini ve % 0 olanların yüzdelerini ve firmalarını görmek istemiyorum tşk ederm

Yeni Üye
    birde bu excel dosyasını acaba önüne güzel hologramlı ve şifreli bir önce sayfa yapmamız mümkün müdür her önüne gelen girmesini istemediğim için

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın Kamil bey Yoğunluk sebebiyle dönemedim. #14 no.lu mesajınızda belirttiğiniz duruma göre bir düzenleme daha yaptım. Sanırım istediğiniz gibi olmuştur. Ayrıca çalışma kitabının açılışını şifreli hale getirdim. Sizden başkası açamaz. Şifre, şimdilik- 123 -şeklindedir. dilerseniz kaldırırsınız ve ya değiştirirsiniz.

http://s6.dosya.tc/server6/48c7ag/Ma...poru.xlsx.html

Yeni Üye
    kardeş saolasın ama bnm pcde mi sıkıntı var anlamadım gitti ama ekran bomboş hiç birşey açılmıyor

Yeni Üye
    arkadaşlar yaptıklarınız için tşk ederim http://dosya.co/imh3imi0nfhe/Nisan_A...poru.xlsx.html
    bu göndermiş olduğum dosyanın son hali bu dosyada özet kısmında ki grafikte firmaların adını ve yüzdesini göremiyorum yüzdelik kısmı % 0 olanlar görünmeyecek şekilde olacak ve son olarak aylık dosyası olan yer var bu aylıkta özet kısmına göre nisan ayının toplamını almak istiyorum aynı şekilde bu aylık kısmınında grafiğini otomatik oalrak atayabilir miyiz tşk ederim şimdiden kolay gelsin

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Kamil bey selamlar
    Dosyanızı istediğiniz şekilde güncelledim. Dosyanıza başkalarının müdahalesini engellemek için sayfayı korumalı hale getirebilirsiniz

http://s6.dosya.tc/server6/f47dka/Ni...poru.xlsx.html
    Konu ataköylü-59 tarafından (13.04.2016 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    merhaba yine ben (: ataköylü kardeşim şimdi problem şu gönderdiğim dosyada nisan 2016 hata raporu var ve diğeride aylık hata raporu şimdi nisan ayında ki toplam olan ne varsa o aya ait yani nisan ayının kaynak,kaplama,ölçüsel vs gibi bütün toplamlarını 2016 hata raporunda ki 4 aya aktarmasını istiyorum ve bunu bütün aylarda yine aynı şekilde yapmasını istiyorum mayısın mayısa haziranın hazirana vs gibi ve son olarak aylık olan hata raporunda ki grafik dağılımındada yine otomatik firmalara göre ayırmasını istiyorum acaba yardımcı olsanız tşk ederim iyi günler

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın kamilsaltik,
    Yukarıda linkini verdiğiniz her iki dosyayı da kontrol ettim ve istediğiniz doğrultuda bir düzenleme yaptım. Ayrıca dosyada da açıklama mevcuttur. Bu vesile ile bütün islam aleminin Mirac kandilini de tebrik eder hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

http://s5.dosya.tc/server/hoo3yw/201...rolu.xlsx.html

Yeni Üye
    ataköylü kardeşim tşk ederim yalnız bir hata veriyor dosyada ekte gönderdiğim hata ve bunun dışında herhangi bir problem yok ayrıca bu dosyada veri ve grafiklere dokunmadan sadece grafikte ki yüzdeleri % 0 olanları almayacak şimdiden tşk ederim

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Dosyanız ektedir. Yalnız DETAY sayfası tarih sütununa veri girişini neden sınırladığınızı anlayamadım. Nisan ayına ait tarihlerden başkası girilemiyordu ben onu Mayıs ayı olarak değiştirdim. Şimdi yalnız Mayıs ayına ait Tarihler girilebilecektir.

http://s4.dosya.tc/server/rz55qo/MAY...PORU.xlsx.html

Yeni Üye
    ataköylü tarih sınırlandırmasını yapmayalım yani her zaman her ay tarih girişi olacak tarih sınırlandırmasını kaldırabilir miyiz?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayfa açıkken Üst menülerden "Veri" Sekmesini tıklayın açılan sayfadan "Veri doğrulama" sonrada "Tümünü sil" butonuna basıp tamam deyin
    Konu ataköylü-59 tarafından (04.05.2016 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    sağol kardeşim

Yeni Üye
    ataköylü kardeşim orada günlükte tutulanın ilk 5 hatanın yanına o gün en fazla hata çıkan ürün hangisi mesela diyelim türktraktör hortum ucu 1500 üretmiş 800 hatası var bunu yanında listeleme şansımız varmı acaba ?sadece ilk 5 ürün hatası en çoksa onu alablir miyiz ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Versiyon
    Ofis-2010 Türkçe
    Sayın Kamil bey Buraya dosya linki eklemek kurallara uymuyor. Eğer bana özelden mesaj yazarsanız size dosyanızı gönderebilirim. Bunun için benim bu sayfada mesajlarımdan birindeki Ataköylü-59 ismime bastığınız zaman Mail gönder tuşuna basarak mesajınızı iletebilirsiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)