Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 7 sonutan 1 ile 7 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: KTAP'lar + CD'ler + DERG'ler Hakknda

Site ve Akademi Yneticisi M. Temel Korkmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Mar 2004
    Nereden
    Bursa
    Versiyon
    Excel 2013 TR

KTAP'lar + CD'ler + DERG'ler Hakknda

jayhoonova
    --------------------------------------------------------------------------------
    Merhaba,
    Ben bu zamana kadarki bilgilerimi tamamen internetten, deneme yanlma ile yola karak yaplan almalardan rendim. Ve de kitap alan insanlar her zaman sinir olmuumdur. Aslnda birey renmeye niyetlenmemi sadece abalayan ama bir sonu alamayan insan grubu olarak grmmdr. Ki belki de bu kocaman bir yanlgdr bilemeyeceim ama grdm rnek kiiler bende byle bir fikir olumasna sebep oldu. Genelde onlarn elinden alp okumak iin baktm ou bilgisayar kitabnda gerekten baz eyleri bildiiniz varsaylarak ya da o kk detay size anlatmakla kendini yormam genel olarak anlatp gemi olduunu grdm bilgisayar ile ilgili bu kitaplarn.

Bu siteye girdiimde de sa st kede duran banner benim zaten siteye n yargl olarak yaklamam iin yeterli oldu bile...
    Zamanla siteyi kullanp insanlarn gerekten yardm etmek iin uratklarn ve bundan bir beklentileri olmadn grnce... " yaw bi bakaym u dergilerine ve cdlerine " dedim ve M. Temel korkmaz dan excel rneklerini ieren cdyi sipari ettim.

Yannda extradan classmodule dergisini de gnderdi.

Gerekten zerinde almlar emek vermiler ve harika bilgileri cdye aktarmlar. Ciddi anlamda ardm. Tm almalarn istedim kendisinden. Hepsini gnderdi. Gerekten " Bunu bu insanlar renmeli ! " diyerek sper samimi bir ekilde yaplm olduklarna grdm. Bence sadece 1 dergisini isteyin ve dergide kullanlan dil yaklam ve kaliteye bakn. ster istemez dier almalarn merak edeceksiniz.

Ben tm alma ekibini bu zenli ve gzel almalar iin tebrik ederim. almalarnda hepsine baarlar dilerim.

Paylamaktan Kaanlar, Biliyor Gibi Davrananlardr...

Cemil Gkmen
    --------------------------------------------------------------------------------
    Aada Erdin Alcku Bey'le Veri Denetimi adl kitabmla ilgili olarak geen zel mesajlama bulunmaktadr. zel mesaj buraya almamda, Erdin Bey'in bu gerek hikayeyi istediim yerde kullanmasn istemesi etkili olmutur.

Bu bir reklam deildir. nk ne sitenin ne de M.Temel Bey'in yazd ve yaptklarnn reklama ihtiyac yoktur. Bu da bir gerektir. zleyin, yaknda greceksiniz .

Erdin bey,

Bazan dnmyor deilim. Kitabmda aslnda dnyann olayn anlattm niin bu kadar ince oldu diye.

Daha sonra dier kitaplar kartrdm. Sonra anladm ki ben yazar deilmiim. Bu bir aka deil. Yazar olsam ve yazarlktan zengin olmay hayal etsem, anlalmaz ifadelerle kitab daha kaln basar, daha yksek fiyata satardm. Anlalmayan kitabn zerine al benili ikinci kitab yazardm. Birinciyi anlamayan, acaba bunu anlayabilr miyim diye kitab alrd.

Dier bir sebep, her eyi ak ak anlatrsam artk bana ihtiya olmaz meselesi var. Galiba bir ok kii byle dndnden "anlayan anlar, anlamayan yeni kan kitabm bi daha alr" demek isityor. Temel hocann kitabn alyorsunuz ve anlamadnz rnekleri uygulayarak sonuca varyorsunuz. Bir ok adm adm kitaplarn anlamak iin bile nce bir temelinizin olmas gerekiyor. Ancak temeliniz yok ki zaten adm adm serisini almsnz.

Gelelim fiyatna. balangta 15 milyon bana da ok gelmiti. Ancak bask masraf, datm masraf, bayi iskontosu derken geriye bu ii yapmaya deer bir para kalyor. Eer tamamn satarsanz. Bana bu kitabn gerek fiyat olarak ne belirlersin deseler "50 milyon" bile u anda bana az geliyor. Zaten kitaba bakarak ne demek istediimi anlamsnz; fakat bir de kitab hatmettikten sonraki deerlendirmenizi renmek isterim.

Merhaba Sn. Cemil Bey,

Yazdklarnza katlmamak mmkn deil. Bu mesajmda yukarda altn izdiim alntnza yer vermek istiyorum. Bu davanzda gerekten ok haklsnz.

Dn akam saat 21:00 sularnda bir arkada yanma geldi ve konuuyorduk ve tesdf bu mevz geti. Arkada yanma geldi ve kargodan gelen sizin kitabnz grd. nceledi, gzelmi dedi. Ben de renmek istiyorum sen XL'i ok gzel kullanyor, ksayollar ok iyi biliyorsun dedi. (Hocann olmad yerde keiye Abdurrahman elebi derlermi , onun iindir diye dndm arkadan bu sylediklerine) Daha sonra bana, "bu kitap ne kadar?" diye sordu fiyatn syledim. Yzme bakt (Bu arada ne dndklerini sezinleyebiliyordum ), "Ciddi misin?" dedi hoyrata. Evet dedim ve aklamaya koyuldum. O anda da Excel'de userformda alma yapyordum, gz bir taraftan hayranlkla bu almay kesiyordu. te dedim, u anda fabrikada mesaideyim. Temel Bey'in Makrolar kitabn dolaptan karttm ve ona bu kitaba iki sene nce ne kadar verdim biliyor musun? diye sordum. 40 milyon dedim. Benim bir gnlk mesai cretimin 25 milyon olduunu bildiini syledim. Ve iki senedir fabrikaya kazandrdm programlar biliyorsun ama benim bundan ne kazandm biliyor musun? diye sordum ve cevapladm. 3 milyar gemitir. Mbalaa etmiyorum, 40 milyonluk kitabn bana getirisi 3 milyar oldu dediimde afallad. Artk yzndeki hoyrat ifade akn bir ifadeye dnm ve bana hak vermiti.

Sayglarmla.

(Bu yazdklarm istediiniz yerde yaymlayabilirsiniz. Gerek bir hikayedir.)

Ethem Babilolu
    Sn. Hocam ve deerli yeler.

ncelikle bir konuya deinmek istiyorum.
    Erdin Bey'in gzel hikayesini okudum. Ama benim dncem buradan ve bu kitaplardan kazadklarmzn 3 5 milyar gibi deerlerle llemeyecei..

Bu bilgiler ok ama ok deerli. Hatta bitmek tkenmek bilmeyen ve srekli paraya evrilebilir bir sermaye gibi. Deerlendirmek sizin elinizde.

Ben kendi adma bu ekilde rendiklerimi unutmam iin 3, 5 veya 100 milyar da nerseler kesinlikle kabul etmem.

Brakn ki 40 50 milyon verip de elde etmek heralde ok olmasa gerek.

Hereyden tesi bu bilgileri genken renebiliyor olmamn kymetini biliyor olmam.

Burada Excel i renmekle kalmadm, Altn gibi Prlanta gibi insanlarla tantm. Her biri u an bir dostum, kardeim aabeyim.

Muhabbetle.

Erdin Alcku

quote:
    Originally posted by Ethem Babilolu:

...Erdin Bey'in gzel hikayesini okudum. Ama benim dncem buradan ve bu kitaplardan kazadklarmzn 3-5 milyar gibi deerlerle llemeyecei...

Merhaba Sn. Babilolu,

Yukarda alntsn yaptnz mesajnzn bu ksmna ve dier tm sylediklerinize tamamen katlyorum, katlmamak elde deil zten.

Hikayemde anlattm arkadn taknts kitaplarn fiyat ile ilgili olduu iin kendisine bunlar anlatmtm. Deilse elbette bu, kazandklarmzn arka plannda.

ki sene evvelki halimle, bugn halimi kyslamak imknsz. lk bu foruma ye olduum da hi unutmam, Sn. Tamer BAKAN cevaplamt;

=EER(PARAAL(A1;1;7)="Toplam ";1;0) gibi bir forml makroda trke kullanarak yazmaya alyordum. Nedense olmuyordu?

quote:
    Originally posted by Ethem Babilolu:

...Altn gibi - Prlanta gibi insanlarla tantm. Her biri u an bir dostum, kardeim aabeyim....

Tamamiyle haklsnz, bu sitedeki dostluu deil sanal lemde, gerek hayatta dhi zor buluruz.

Sayglarmla.

Yeni ye
    yelik tarihi
    Jun 2004

YEN KTAP VE DERGLER STYORUZ !

Merhaba Sayn Arkadalar,

Bu dergilerin tm saysn kitapdan her ay alyordum. Bu dergi herhalde fazla satlmadg iin yayndan kaldrld.

Bu dergi gibi yeni kitaplar ve dergileri sabrszlkla bekliyorum.
    Eminim ki herkeste bu dergideki konulara paralel hazrlanacak yeni kitap ve dergileri bekliyordur.
    Basit anlatm, kolay uygulama ve mkemmel konu seimleri.
    Yeni kitap ve dergileri sabrszlkla bekliyoruz.

Sayglarmla.

Site ve Akademi Yneticisi M. Temel Korkmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Mar 2004
    Nereden
    Bursa
    Versiyon
    Excel 2013 TR
    Tolga Bey ilgili bir aklamay http://www.office.gen.tr/forum/viewtopic.php?t=343 bu balantda yaptm.

Dergi konusuna gelince. Bu defa yle profsyonelce bir ey olmayacak. ANcak ayn format koruyarak bir ka ayda bir dergiyi hayata geirme dncem var. Ancaaak, sorun urada ki, bu defa matbaa basks olmayacak ve adetlerce baslmayacak. Baslacak olan saylarn belki kapa renki olacak, ancak ierii siyah-beyaz olacak. nk yazcdan talep miktarnca kt alnacak. isteyen arkadalara gnderilecek.

Tek problem u olabilir. Kargo ile gnderim bedeli. Yanidiyelimki dergi 5-7 YTL oldu. Kargo ile buna en az 2-3 YTL daha fiyat binecek. nk bu defa gnderimi ben salamayacam.

Bu arada eski dergileri fotokopi ekenlere de kolaylk salam olacaz. Yaasn kara korsan. :lol:

Yeni ye
    yelik tarihi
    Dec 2009

Cevap: KTAP'lar + CD'ler + DERG'ler Hakknda

M.Temel hocamzn exel ile programlama kitabn almak istiyorum.stanbulda nerde elde edebilirim? beiktata kitaplarda bulamadm.Orda da yoksa nerde vardr?

Forum Yneticisi
    yelik tarihi
    Apr 2004
    Nereden
    Ktahya
    Versiyon
    Excel 2010 TR

Cevap: KTAP'lar + CD'ler + DERG'ler Hakknda

Merhabalar Kitab almak iin uzaklara gitmeyin www.office.gen.tr sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Burada Hocamza ait tm Kitap, Cd ve Dergiler bulunmaktadr. Kredi Kart yada Havale ile alabilirsiniz.

ye
    yelik tarihi
    Apr 2010
    Nereden
    Azerbaycan,Mingecevir
    Ben de aral;ikta hocamizin bu degerli eserlerine kovustum
    Bir konu ancak bu kadar samimi guzel ve ayrica cok basit bir sekilde anlatila bilir diye dusunuyorum

Benim ilgimi EXcellde makrolar cekti
    Arastirayim dedim bizim buralarada Rusca kitaplar bulunuyordu
    Ruscvada zayif oldugu icin ayrica nefret etdigim icin hic samimi bulmayacaktim

Bir gun Turkiyeden arastirayim belki turkce bir eser bula bilirim diye
    daha onceden excell.gen.tr den okudugum bir kac anlatim vardi negerse bunun bir kitab dan alinti oldugunu bildigim an hemen eserleri almaya karar verdim

Tabiki benim tukcem yazlniz Tv ye bakmakla internetde dolasmakla ogrendigimdir.Tabiki Azerice ve Turkce bir birine cok yakin ayni lisan.Yalniz farkli bazi bizim kullanmadigimiz sizin kullandigiuniz kelimeler var onlarda bile problem cikmiyor

Onun icin bu kadar basit anlatilan bir eser dedim
    Bence de kitaplara odedigimiz maddi deger az
    Tesekkurler hocam...

ye
    yelik tarihi
    Dec 2004
    Elimde http://hanatyan.sakura.ne.jp/logbbs1...85&page=0#7330 sitesinden alnma Textbox ve comboboxlara class modl ile exit/enter olaylar tanmlamaya yarayan kod bei var. fakat bu bei ana/yavru ilikisine dntrecek kodlar yazmam retecek kitaba ihtiyacm var ne nerirsiniz.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)