Hey there!

It looks like you're enjoying Hesaptablosu - Akademik Excel Forumu but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

Toplam 3 sonutan 1 ile 3 arasndakiler gsteriliyor.

Konu: Allah'n varl

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Apr 2012
    Nereden
    Aksaray
    Versiyon
    2013 Trke

Thumbs up Allah'n varl

- Adamn biri her zaman yapt gibi sa ve sakal tra olmak iin berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle gzel bir sohbete baladlar. Deiik konular zerinde konutular. Birden Allah ile ilgili konu ald
    Berber: Bak adamm, ben senin sylediin gibi Allahn varlna inanmyorum.
    Adam: Peki neden byle diyorsun?
    Berber: Ltfen bana syler misin, eer Allah var olsayd, bu kadar ok sorunlu, skntl, hasta insan olur muydu, terkedilmi ocuklar olur muydu? Allah olsayd, kimseye ac ektirmez, birbirini zmezdi.
    Adam bir an durdu ve dnd, ama gereksiz bir tartmaya girmek istemedii iin cevap vermedi. Berber iini bitirdikten sonra adam darya kt. Tam o anda caddede uzun sal ve sakall bir adam grd. Adam bu kadar dank grndne gre belli ki tra olmayal uzun sre gemiti. Adam berberin dkkanna geri dnd.
    Adam: Biliyor musun ne var, bence berber diye bir ey yok
    Berber: Bu nasl olabilir ki? Ben buradaym ve bir berberim.
    Adam: Hayr, yok. nk olsayd, caddede yryen uzun sal ve sakall adamlar olmazd.
    Berber: Hm Berber diye birey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?
    Adam: Kesinlikle doru! Pf noktas da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. te dnyada bu kadar ok ac ve keder olmasnn nedeni!

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Mar 2011
    Nereden
    Eskikent
    Versiyon
    Excel 2010 TR
    ok manidar bir hisse, lerimizin peinde hi durmadan kotuumuz bu hayat mcadelesi iinde bunlar da zellikle hatrlamamz gerek tabi ki.

Teekkrler,

Kdemli ye
    yelik tarihi
    Apr 2012
    Nereden
    Aksaray
    Versiyon
    2013 Trke
    Ben teekkr ederim Muzaffer Bey.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

u anda 1 yemiz bu konuya gz atyor. (0 kaytl ye ve 1 misafir.)

Bu Konu in Etiketler