PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (OUTLOOK) İki hesabı birden kullanma ile ilgili

sanart
14.07.2006, 16:30
Merhaba...
Ben office 2003 kullanıyorum...
Outlook'da mail hesabımdan ayrıca bir hesap daha eklemek istiyorum.. Fakat eklediğim hesaba gelen mailler hem benim bilgisayarıma gelsin, hem de hesabı kurduğum başka bir bilgisayara aynı anda gelsin istiyorum.. Ben şu an hesabı kurdum fakat mailler benim bilgisayarıma geldiğinde, diğerine gelmiyor... Bir de o kurduğum hesaba gelen mailler Gelen Kutusuna diil de ayrı bir klasöre gitsin istiyorum mümkün müdür???

Şimdiden teşekkürler...

akmaN
14.07.2006, 16:39
Merhaba;

Kural oluşturarak Başka klasöre gitmesini sağlayabilirsiniz yalnız iki bilgisayara aynı anda gelmesini sağlamanız olmaz gibi geliyor bana ama hocalarımız bir cevap versin belki vardır bir yolu.

Saygılar.

Erdinç E. Karaçam
14.07.2006, 16:44
Merhaba,

Outlook'u pek sevmeyen ve bilmeyen biri olarak ben size ancak şahsen kullandığım ve pek sevdiğim PopPeeper'i önerebilirim. :)

Ama istediğinize birebir olarak ışık tutmayan bir cevap benimkisi...

asekercioglu
14.07.2006, 17:42
Sayın Sanart,

Outlook'da birden fazla e-posta hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Gelen mailleri de, "koşul oluşturmak" (menu/tools/rules and alertes) suretiyle "gelen kutusu" haricindeki istediğiniz bir dosyaya aktarabilirsiniz. Bu son derece basit bir yöntem.

Diğer taraftan, e-postalarınızı başka bir bilgisayara da indirebilmek için, servis sağlayıcınızın bu imkanı vermesi gerekir. Bir başka türlü ifade etmek gerekirse, servis sağlayıcınızın "sunucusuna "gelen size ait e-postanın outlook veya bir başka e-posta programı marifetiyle bilgisayarınıza aktarılması sırasında e-postanın bir kopyasının "sunucuda" kalması için ayar yapılması gerekir. Mesela, "gmail" bu imkanı sağlamaktadır. Böylelikle, sunucuda kalan kopya, diğer bilgisayara/bilgisayarlara indirilebilir.

Ne tür e-posta hesabı kullanığınızı öğrenebilirsem, belki daha fazla yardımcı olabilirim.

Bu vesileyle iyi akşamlar dilerim.

sanart
15.07.2006, 11:02
şirket adına kayıtlı mail hesabını kullanıyorum, servis sağlayıcımız birnet...

Bahsettiğiniz kurallara biraz baktım da şu mail adresinden gelen mailleri şu klasöre taşı diye seçenek var fakat şu hesaba gelenleri taşı diye bir şey göremedim..

Yardımlarınız için teşekkürler..

Cemil Gökmen
15.07.2006, 13:40
Sevgili Sanart.

Şu hesaba gelen mailleri falanca klasöre gönder şaklinde bir kural var diye biliyorum.

Alıcının adresinde belirli sözcükler bulunan seçeneğini işaretlersen istediğin olacaktır. Eğer adresinde seher adı geçiyor ve bu adrese gelen iletilerinin Seher isimli klasörde toplanmasını istiyorsan bu seçenek işine yarayacaktır.

sanart
15.07.2006, 14:47
Teşekkürler Cemil abi...
O kuralı buldum ve tam istediğim gibi gelen mailler bir klasörde toplanıyor... İlgilenen herkese teşekkür ederim...
İyi günler dilerim...

asekercioglu
15.07.2006, 14:48
Sayın Sanart,

Diyelim ki kullanmakta olduğumuz "epostaadresim@gmail.com" adresine gelen maillerin inbox yerine özel bir klasöre inmesini istiyorsunuz. Bunun için, "inbox" klasörünün altında "gmail" diye yeni bir klasör oluşturun, daha sonra aşağıdaki işlemleri yapın.

Tools
Rules and alerts
New rule
Start from a blank rule

Check messages when thay arrive

Next
□With specific words in the recipiant's adresses (kutuyu tıklayın)

Specific words üstüne tıklayın
Açılan pencerenin üst tarafındaki pencerenin içine mesela "gmail" yazın. Add tuşuna basın, bu ifade tırnak içinde aşağıdaki pencereye geçer. OK düğmesine basın.
Next
□ Move it to the specified folder (kutuyu tıklayın)
Specified folder üstüne tıklayın.. Daha önceden hazırlamış olduğunuz klasörü işaretleyin, sonra soru soruldukça next tuşuna basın, en son gelen pencerede bu kuralı uygula ve bu kuralı "inbox" altında uygula seçeneklerini işaretleyin. Finish tuşuna basın. İşlem tamam olacak. Kolay gelsin.

15.07.2006, 15:39
şirket adına kayıtlı mail hesabını kullanıyorum, servis sağlayıcımız birnet...
Önemli olan mail sunucuz. Ama bildiğim kadarıyla da bir çok sunucu bu hizmeti vermektedir.

Diğer taraftan, e-postalarınızı başka bir bilgisayara da indirebilmek için, servis sağlayıcınızın bu imkanı vermesi gerekir. Bir başka türlü ifade etmek gerekirse, servis sağlayıcınızın "sunucusuna "gelen size ait e-postanın outlook veya bir başka e-posta programı marifetiyle bilgisayarınıza aktarılması sırasında e-postanın bir kopyasının "sunucuda" kalması için ayar yapılması gerekir. Mesela, "gmail" bu imkanı sağlamaktadır. Böylelikle, sunucuda kalan kopya, diğer bilgisayara/bilgisayarlara indirilebilir.

arkadaşımızında dediği gibi bu özellikten faydalanmak en doğru çözümdür. Ben 3 ayrı bilgisayara da aynı psta hesabını eklemiş bulunmaktayım. Ayarlarını yaparken bunlardan birini ya da en çok kullandığımı ana makine olarak belirleyip, diğerleri açık iken sunucudan maili aldığında bir kopyasını sunucuda bırakıyorum. Ne zaman ana makinemden açıp posta kutusuna bağlanırsam o zaman maillerim posta kutusundan siliniyor. Bu ayarları da Outlook içerisinde posta ayarlarından yapacaksınız.